Programme

10:00 - 10:45 - Fit Kidz - Parent & Child Fundamental

11:00 - 11:45 - Fit Kidz - Pre-School Proficiency

12:45 - 13:30 - Fit Kidz - Independent Child Fundamental

13:45 - 14:30 - Fit Kidz - Pre-School Proficiency

16:00 - 16:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

16:00 - 18:00 - Club Squad - Junior Women’s Artistic Squads *

17:00 - 17:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

18:00 - 20:00 - Club Squad - Junior & Senior Women’s Artistic Squads *

18:00 - 20:00 - Club Squad - Junior & Senior Men’s Artistic Squads *

20:00 - 22:00 - Facility Hire - Jets Cheerleading

* - By invitation only, timings vary according to level

10:00 - 10:45 - Fit Kidz - Parent & Child Fundamental

11:00 - 11:45 - Fit Kidz - Independent Child Fundamental

13:45 - 14:30 - Fit Kidz - Pre-School Proficiency

16:00 - 16:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

16:00 - 18:00 - Club Squad - Development Women’s Artistic Squads *

17:00 - 18:00 - Club Recreational - Girls Preliminary

17:00 - 19:00 - Club Squad - Development & Junior Men’s Artistic Squads *

18:00 - 20:30 - Club Squad - Junior & Senior Women’s Artistic Squads *

18:00 - 20:30 - Club Squad - Senior Men’s Artistic Squads *

20:30 - 22:00 - Club Freestyle - 14+ Non structured

* - By invitation only, timings vary according to level

13:00 - 15:00 - Facility Hiring - Lincoln University Gymnastics Society

16:00 - 16:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

17:00 - 17:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

18:00 - 19:00 - Club Recreational - Girls & Boys Preliminary

19:00 - 20:30 - Club Recreational - Girls Advanced

CURRENTLY CLOSED - DAYTIME

16:00 - 16:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

17:00 - 18:00 - Club Recreational - Club Boys & Girls Intermediate (8+ years)

18:00 - 19:30 - Club Squad - Junior & Senior Women’s Artistic Squads *

18:00 - 20:00 - Club Squad - Senior Men’s Artistic Squads *

* - By invitation only, timings vary according to level

10:00 - 10:45 - Fit Kidz - Parent & Child Fundamental

11:00 - 11:45 - Fit Kidz - Independent Child Fundamental

12:45 - 13:30 - Fit Kidz - Pre-School Proficiency

13:45 - 14:30 - Fit Kidz - Pre-School Proficiency

17:00 - 17:45 - Club Recreational - Mixed Preliminary

17:00 - 18:00 - Club Recreational - Girls & Boys Preliminary

18:00 - 21:00 - Club Squad - Senior Women’s Artistic Squads *

18:00 - 21:00 - Club Squad - Senior Men’s Artistic Squads *

* - By invitation only, timings vary according to level

09:00 - 10:30 - Club Recreational - Boys Advanced

10:00 - 11:30 - Club Recreational - Girls Intermediate

11:00 - 12:30 - Club Recreational - Boys Intermediate

11:00 - 12:30 - Club Recreational - Girls Intermediate

12:30 - 14:30 - Club Squad - Development & Junior Women’s Artistic Squads *

12:30 - 14:30 - Club Squad - Development & Junior Men’s Artistic Squads *

13:00 - 16:30 - Club Squad - Senior Men’s Artistic Squads *

14:30 - 16:30 - Club Squad - Senior Women’s Artistic Squads *

16:45 - 18:15 - Acrobatic Squad *

* - By invitation only, timings vary according to level

10:00 - 15:00 - Facility Hire - Accession Academy Cheerleading

18:00 - 19:00 - Facility Hire - Bishop Grosseteste University Cheerleading